Czego spodziewać się po yerba mate?

lut 16, 13

Yerba mate nadal dla niektórych osób w naszym kraju jest dość egzotycznym napojem, o którym bardzo niewiele wiemy. Dużo osób kojarzy mate tylko i wyłącznie z chwilową modą i zupełnie nie rozumieją, po co kupować coś takiego i eksperymentować, skoro od lat mamy sprawdzoną herbatę, jak i kawę.

Jednak yerba mate może nam dać o wiele więcej, a picie jej nie jest uzależnione (przynajmniej u większości osób) od jakiejś mody. Wiele osób po prostu rozumie, dlaczego mate warto pić. Co zatem może dać nam picie yerba mate?

Przede wszystkim życiową energię. Mate bez wątpienia pobudza do życia, dodaje energii naszemu ciału i jednocześnie rozjaśnia nam umysł (ma wpływ zwłaszcza na koncentrację i pamięć). Pod tym względem działa zatem niczym dobra kawa.

Jednak mate daje nam także zdrowie. Pijąc napar z ostrokrzewu paragwajskiego dostarczamy organizmowi nie tylko energii, ale także i wielu cennych witamin oraz innych składników (na przykład magnez). Niektórzy specjaliści mówią wręcz, że yerba mate można traktować jako naturalny suplement diety, który wzbogaca organizm o cenne składniki.

Mate pozwoli nam także wyregulować nasz metabolizm. Sprawia również, że dzięki niej czujemy szybciej, że jesteśmy najedzeni. Jest to niesamowicie pomocne dla tych osób, które mają problemy ze zrzuceniem nadprogramowych kilogramów.

Dzięki piciu yerba mate mamy także niepowtarzalną okazję dosłownego poczucia i zasmakowania innej kultury. Ucząc się prawidłowo parzyć yerba mate – poznajemy także wiele legend i zwyczajów związanych z piciem tego napoju właśnie. Jest to zatem taki dodatkowy powiew egzotyki w naszym codziennym życiu.

Mogłaś/eś szukać:

  • новости челябинск мир 74